O kampanii

Kampania „Kocham. Nie daję klapsów” jest „oddolną”, tworzoną przez rodziców inicjatywą. Jej nazwa celowo nawiązuje do znanych ogólnopolskich kampanii, które według wielu rodziców były skierowane przeciw maltretowaniu i katowaniu dzieci, a nie – wszelkim formom przemocy wobec nich.

Społeczne przyzwolenie na stosowanie innych niż klapsy kar cielesnych spada i dzieci są coraz rzadziej „karane” za pomocą pasa, kabla czy innego substytutu biblijnej rózgi, ale wielu rodziców wciąż stosuje klapsy. A traktowanie klapsa jako wyjątku – jedynej dopuszczalnej formy bicia dziecka – jest złe i niebezpieczne. Bagatelizowanie klapsów nie tylko stanowi furtkę do nadużyć, ale przede wszystkim – uniemożliwia, a co najmniej: utrudnia i spowalnia przerwanie ciągnącego się od pokoleń pasma przemocy wobec dzieci.

Bicie jest biciem. Nie możemy robić żadnych wyjątków, jeśli chcemy, by wielowiekowa historia bicia dzieci kiedykolwiek się zakończyła.

Kampania „Kocham. Nie daję klapsów” ma na celu przypomnienie rzeczywistego znaczenia eufemizmu „klaps” i sprawienie, by ta jedyna wciąż niemal powszechnie akceptowana forma bicia dzieci przestała być bagatelizowana, a także promocję wychowywania bez przemocy i wskazywanie alternatyw dla kar cielesnych.

Kampania została zainicjowana w styczniu 2012 roku przez jedną osobę, ale rozpowszechnianie jej idei jest możliwe dzięki wsparciu innych – dzięki przyłączaniu się do kampanii kolejnych osób, które głośno mówią klapsom STOP.

Zapraszam wszystkich przeciwników bagatelizowania klapsów do wzięcia udziału w kampanii.

Zachęcam do pobierania materiałów akcji, zamieszczania na witrynach internetowych banerów, logo i linku do strony kampanii oraz do drukowania jej ulotek, afiszów i plakatów.

 

FacebookTwitterBlipGoogle+WykopTumblrPrintEmailPodziel się