Zdejmijmy instrukcje bicia z półek księgarni!

Artykuł o książce Jak trenować dziecko? wywołał falę słusznego oburzenia. Ale poradnik ten nie jest wyjątkiem – takich pozycji jest więcej, a samo oburzanie się ich treścią nic nie zmieni. Poradniki, których autorzy zalecają bicie dzieci niemal od urodzenia, rózgami i innymi substytutami biblijnej rózgi, do pojawienia się pręg albo tak długo, aż dziecko przestanie płakać, wciąż będą stały na półkach księgarni i reklamowane opisami, z których nieświadomi rodzice nie dowiedzą się, jaka jest ich prawdziwa treść. Wciąż będą kupowane, a przerażające rady w nich zawarte – stosowane.

Przekonajmy wydawców instrukcji bicia dzieci do wycofania tych książek ze sprzedaży.
Przekonajmy Oficynę Wydawniczą Vocatio do wycofania ze sprzedaży książek Mądra miłość
i Jak trenować dziecko?, a wydawnictwo Pojednanie – do wycofania poradników Klucz do serca twojego dziecka i Wychowanie dziecka wg Pisma Świętego.
Przekonajmy wszystkie wydawnictwa chrześcijańskie, które w swojej ofercie mają poradniki zalecające bicie dzieci (czyli, w myśl obowiązującego od 1 sierpnia 2010 roku zakazu stosowania kar cielesnych, nawołujące do popełnienia przestępstwa) do wycofania tych książek ze sprzedaży.

Ale bez agresji i gróźb. Spokojnie i uprzejmie. Niech to nie będzie bojkot, atak ani nakaz, lecz uprzejma prośba. Prośba samych czytelników, którzy nie życzą sobie takich książek w ofercie żadnego wydawnictwa. Zwłaszcza – chrześcijańskiego.

Przypomnijmy wydawcom, że Bóg wcale nie każe bić dzieci, i nie można traktować dosłownie biblijnych słów o rózdze (choćby dlatego, że chcąc to robić, musielibyśmy również kamienować krnąbrnych synów, do których nie przemawia nawet rózga). Przypominajmy, że Jezus nie tylko nie bił dzieci ani nie polecał bicia, ale kochał dzieci i wstawiał się za nimi.

Nagłaśniajmy sprawę. Piszmy do wydawnictw. Polecajmy akcję (i wydarzenie na Facebooku) znajomym i pokażmy wydawcom, jak wiele osób chce zdjąć instrukcje bicia dzieci z półek księgarni.

 

Takie były początkowe założenia akcji, zainicjowanej 6 lutego 2012 roku.

Niestety w lutym nie udało się przekonać wydawców do wycofania wszystkich instrukcji bicia dzieci ze sprzedaży. Akcja przyniosła jednak efekty.
Wydawnictwo Pojednanie na naszą prośbę usunęło te książki ze swojego sklepu, ale wciąż dostępne są w innych księgarniach. Oficyna Wydawnicza Vocatio zignorowała prośby czytelników, ale kilka księgarni usunęło jej poradniki z oferty. Ponadto w trakcie akcji okazało się – co było zresztą do przewidzenia – że takich książek jest jeszcze więcej.

W wyniku naszej akcji rzecznik praw dziecka złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie książki Jak trenować dziecko? Już dwa wydane przez Oficynę Wydawniczą Vocatio poradniki zostały więc zgłoszone do prokuratury (pierwszy – Mądra miłość kilka miesięcy temu przez Fundację KidProtect.pl).

Właściciel wydawnictwa Vocatio, wbrew wcześniejszym oświadczeniom, że nie wycofa książek bez wyroku sądu, po interwencji rzecznika praw dziecka, w wyniku związanego z tym szumu medialnego wycofał z obiegu dwa poradniki (Mądra miłość i Jak trenować dziecko?).

Wciąż jednak w sprzedaży znajdują się co najmniej 4 takie książki: I kto tu rządzi?, Dzieci i wychowanie. Pytania i odpowiedzi (Vocatio), Klucz do serca twojego dziecka i Wychowanie dziecka według Pisma Świętego (Pojednanie).

Więcej na stronie stopklapsom.pl/ksiazki-nie-do-bicia (aktualizacja 8.08.2012)

Co to za książki?

Jak trenować dziecko?, Debi i Michael Pearl, Oficyna Wydawnicza Vocatio, 2010
W wyniku naszej akcji rzecznik praw dziecka złożył zawiadomienie do prokuratury.
WYCOFANA ZE SPRZEDAŻY! :)

Mądra miłość, Betty N. Chase, Oficyna Wydawnicza Vocatio, 2006
Fundacja KidProtect.pl już w zeszłym roku zawiadomiła prokuraturę w sprawie tej książki.
WYCOFANA ZE SPRZEDAŻY! :)

I kto tu rządzi? Poradnik dla sfrustrowanych rodziców, Robert Barnes, Oficyna Wydawnicza Vocatio, 2010

Dzieci i wychowanie. Pytania i odpowiedzi, James Dobson, Oficyna Wydawnicza Vocatio, 2000

Klucz do serca twojego dziecka, Gary Smalley, wydawnictwo Pojednanie, 2006

Wychowanie dziecka wg Pisma Świętego, J. Richard Fugate, wydawnictwo Pojednanie, 2008

 

FacebookTwitterBlipGoogle+WykopTumblrPrintEmailPodziel się